Skip to content

Foods a picky girl likes

nomnom

Osta nii palju Romas, San Marzano (või muid ploomtomateid), Glen Muir, Campari värskeid tomateid, kui sinu suurde kastrulisse mahub. Sobivad kõik väikesed ja punased, väldi lihatomateid! Pese nad ja eemalda varred ning roheline koht, kuhu vars tomatil kinnitub.

Täida suur kauss jää ja külma veega, pane see kraanikaussi. Võta kastrul ja aja nii palju vett keema, et vähemalt üks tomat üleni vees oleks. Lase tomatid keevasse vette 30 sekundiks, siis kuivata ja viska jääkülma veega kaussi. Nii teed tomatikoored lihtsamini eemaldatavaks.

Võta tomatid ja koori neil nahk maha. Tee tomat pöialde abil pooleks, urgitse seemned kurnsõela kohal, mis on järjekordse suure kausi peal, välja. Alumisse kaussi koguneb tomatimahla. Purusta tomatipoolikud kätega väikesteks tükkideks sellesse kastrulisse, milles sa tomatikastet valmistama hakkad. Võid ka saumikseriga tomateid peenestada, kui soovid ühtlast kastet. Kalla tomatitükkidele tomatimahl juurde.

Sul läheb vaja 2-4 spl võid ühe tomati kohta, olenevalt suurusest, ning kollast kooritud ja pooleks lõigatud sibulat. Pane või ja sibul (lõigatud koht allapoole) kastmesse.

Alusta kastme valmistamist keskmisel kuumusel, kuni pinnale ilmuvad väikesed mullid. Lisa natuke soola. Siis keera kuumus madalaks ja lase kastmel olla nii tund või kaks. Peamine on, et pidevalt tekiks kastme pinnal õrnad mullid, aga mitte liiga ägedalt. Sega kastet aeg-ajalt puulusikaga ning proovi tomatitükke purustada. Kui kaste on valmis, peaks vesi olema kadunud ja tomatitükid ja vedelik olema ühtne tervik. Võta sibulapoolikud välja. Enne valmimist maitse, ning vajadusel lisa veel soola.

Kui soovid, võid kastmele lisada ka parmesani, punast pipart, ürte jne, kuid kaste on ka oma lihtsal kujul hea.

Tehes kastet 800 g purgitomatitega (kooritud), lisa 1 spl võid tomati kohta, kuumutamisaeg lühenda 40-50 minutile.

Advertisements

%d bloggers like this: