Skip to content

Foods a picky girl likes

nomnom

– Aperitivo
1 tund enne söögi algust. Parmesani juustu kuubikud, oliivid, joogiks martini, campari või mittealkohoolsed puuviljamahlad.

– Antipasto
Krõbedad saiapulgad, külmad keedusingi, toorsingi, peekoni (mitte praetud), salaami, mortadella viilud,  köögiviljad õli ja äädikaga

– Primo
tavaliselt pasta (nt pasta al ragu, ja kui teed ise tomatikastme, eemalda küüslaugul roheline keskmine osa, annab kastmele magusa maitse) riivitud parmesani juustuga. Võib olla ka supp.

– Secondo
Loomaliha/sealiha/kana/kala. Küpsetatud kanarind, loomalihasnitsel, kauss lihapalle. Keskmine portsjon on 100-150 grammi liha. Alati on kõrval küpsetatud köögiviljad või salat. Liha ei vaja kõrvale kastet, sest omas mahlas ja oliiviõli ning ürtidega küpsetatult on ta juba niigi maitsev.

– Formaggio e frutta
juustuvalik -gorgonzola, fontina, caciotta, crescenza, taleggio
puuviljad – värsked õunad, virsikud, või puuviljasalat sidrunimahla, suhkru ja valge veiniga.

– Dolce
Magustoit, mida serveeritakse alati väikeses koguses.

– Caffé
Espresso, soovitavalt Lavazza oma.

– Digestivo
Kangem alkohoolne jook, et toit seeduks, nt Montenegro, Limoncello, Cynar, Grappa.

– Toidu kõrvale juuakse (mulli)vett ja veini

allikad 1, 2, 3, 4, 5

“Menüüs” toodud toidud on ainult näideteks, info on leitud internetist ja ei pruugi olla autentne! Loomulikult varieeruvad itaallaste söögiharjumused piirkonniti ja perekonniti ning sellise võimsa menüüga õhtusööke pakutakse arvatavasti suurematel pidustustel. Oma lõbuks ja uudishimu rahuldamiseks koostatud :)

Advertisements

Sildid:

%d bloggers like this: